wanna-z-kabina

Wanna z kabiną prysznicową

Łazienka z odpowiednią przestrzenią, w której znajdzie się miejsce i na wannę i na kabinę prysznicową jest marzeniem wielu właścicieli mieszkań i domów. Niestety nie zawsze metraż, jak i układ łazienki pozwala na takie komfortowe rozwiązanie. Sama kabina prysznicowa też jest dość kiepskim rozwiązaniem, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci, które najczęściej uwielbiają pluskać się w wannie. Inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy w łazience jest wanna, możemy wtedy dodatkowo zawiesić słuchawkę na ścianie i za pomocą zasłonek i drążków stworzyć mini kabinę prysznicową.

Kabina w wannie
Do słuchawki prysznicowej możemy zakupić specjalny uchwyt, który będzie mocował słuchawkę przy ścianie. Dzięki temu nie musimy cały czas trzymać prysznica w ręku, a mimo to mamy bieżący dostęp do strumienia ciepłej wody. Niestety najczęściej uchwyty nie mają regulacji, dlatego musimy go zamontować odpowiednio wysoko, by korzystanie z mini prysznica było w miarę komfortowe dla wszystkich użytkowników. By unikać zalania łazienki poręczne są zasłonki, które możemy wpuścić do wanny, albo dać je na zewnątrz. Do wanny warto zakupić też matę antypoślizgową, ponieważ jej nawierzchnia jest niebezpiecznie śliska.

Wybieramy zasłonki do kabiny
Przy wyborze zasłonek musimy kierować się nie tylko ich efektem wizualnym czyli wzorem czy kolorem, ale także rodzajem materiału i długością. Zasłonki w sklepach dostępne są winylowe i tekstylne. Winylowe są tańsze, jednakże po zmoknięciu mocno przylegają do ciała, co zdecydowanie nie tylko utrudnia dalsze branie prysznica, ale także ujmuje cały komfort mycia się. Najlepiej więc zdecydować się na tekstylne, które co prawda są droższe, ale także są trwalsze, łatwiejsze do prania i czyszczenia, a przede wszystkim nie przylegają do ciała. Po zakończonym prysznicu zasłonkę należy zawsze rozsunąć, by mogła wyschnąć i nie pozostawiała żadnych nieprzyjemnych zapachów. Ważny jest rozmiar zasłonki. Dobierając długość należy zawsze doliczyć 20% do długości wanny. Jest to niezbędne, ponieważ zasłonka się marszczy, jeśli więc kupimy ją o dokładnych wymiarach wanny, to nie będzie ona szczelnie chronić przed wydostawaniem się wody. Jeśli wanna jest odsłonięta z każdej strony, to zasłonka powinna mieć 30% więcej długości, niż cała długość wanny.

Drążki do mocowania
Najczęściej nowoczesne budownictwo stawia na instalowanie kabiny prysznicowej, zwłaszcza gdy łazienka jest mała. Jeśli mamy prawo głosu, możemy zdecydować się na wannę, a zasłonkę do prysznica przymocować za pomocą drążków. Nie skazujemy się też przez to na większe remonty, zamocowanie drążka jest proste i łatwe, nie wymaga też większego nakładu czasu i pieniędzy. W sklepie znajdziemy drążki o rożnej długości, tak by dobrać dokładnie taki, jaki potrzebujemy. Najkrótsze mają 70 centymetrów, a najdłuższe łączone łukowo osiągają aż 320 centymetrów, są idealne wiec do rozciągnięcia na wanie odsłoniętej z trzech stron. Drążki różnią się też kształtami. Możemy zakupić łukowe, które idealne są do wanien asymetrycznych, narożnych czy większych i drążki proste i kątowe, które nie posiadają regulacji. Dostępne są też drążki, które można dowolnie naginać i dostosować do kształtu wanny czy brodzika.

Jeśli zdecydujemy się na chromowe drążki i eleganckie tekstylne zasłonki, to nasza „wannowa” kabina prysznicowa nie będzie burzyć wyglądu łazienki, a wręcz się w nią idealnie wkomponuje. Posiadanie prysznica jest natomiast bardzo komfortowym rozwiązaniem dla całej rodziny, pozwala bowiem zaoszczędzić dużo czasu, zwłaszcza rano, kiedy wszyscy domownicy chcą o jednej porze korzystać z łazienki.

3 koemntarzy

  1. Jacek

    Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się teraz takie rozwiązania. Osobiście nie polecałbym zasłonek materiałowych, ponieważ po czasie mogą okazać się one nie do końca dobrym rozwiązaniem. Natomiast zamontowanie odpowiedniej kabiny prysznicowej na wannie, to dobre rozwiązanie. Sprawdzi się w łazienkach, w których nie ma zbyt dużo miejsca.

  2. Tom-light

    Wanna z kabiną to fajny pomysł, już kiedyś były przecież wanny z żaluzjami teraz producenci poszli trochę w nowocześniejszą stronę. Osobiście tego nie lubię, ale można zaoszczędzić.

Opublikuj komentarz